Karwia nad Bałtykiem

Karwia to malownicza, nadmorska miejscowość położona w sąsiedztwie Jastrzębiej Góry. Ze względu na swoją lokalizację, miejsce to stanowi doskonałą bazę wypadową do Władysławowa, a nawet na Półwysep Helski. Oprócz pięknej plaży ze złocistym piaskiem, turystów przyciąga tu również czyste, pełne jodu powietrze oraz specyficzny klimat.

Karwieńska plaża zyskała miano jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Linia brzegowa w tym miejscu ma długość około 3 kilometrów. W sezonie wakacyjnym na plaży działa strzeżone kąpielisko. Rozstawiane są także budki, namioty i inne atrakcje zarówno dla małych i dużych.

Malownicze, pełne zieleni tereny oraz położenie w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego nie tylko zachwycają swym pięknem, ale stwarzają też doskonałe warunki na krótsze i dłuższe wycieczki piesze i rowerowe. Fani chodzenia z kijkami także znajdą tutaj coś dla siebie. Oprócz przemieszczania się miejskimi ścieżkami mogą wybrać jedną ze specjalnie wyznaczonych tras do Nordic Walking. Trasy różnią się długością oraz poziomem trudności.

Szeroki wybór lokali gastronomicznych oraz obiektów oferujących noclegi, pozwoli na spędzenie idealnych wakacji w rodzinnym gronie.